• Nacházíte se:
  • Blog
  • 5 tipů na běžecké vybavení

5 tipů na běžecké vybavení

Ať vám to běhá lépe a dál jako dosud.
Pohyb je zdravý, ať už jezdíte na kole či kolečkových bruslích, cvičíte aerobic, lyžujete, hrajete golf nebo chodíte běhat. A jako správný sportovec (i ten víkendový) potřebujete mít správné vybavení. 

Běžecké vybavení se zdaleka netýká pouze kvalitní obuvi a běžeckých technologií, umožňujících zjistit, kolik jste uběhli, spálili kalorií apod. Ať už patříte k zarytým běžcům či chodíte běhat jen víkendově, určitě vám přijde vhod pár tipů na běžecké vybavení, které by rozhodně nemělo chybět. 

Běžecké oblečení 
Běžecké oblečení není rozhodně jen tričko a tepláky. Vybíráme jej s ohledem na roční období a momentální počasí. Myslete na to, že při běhu se člověk zahřeje, proto je vhodné vybírat běžecké oblečení tak, jako byste vybíhali a bylo o 5 stupňů více, než je skutečná teplota. Vždy se vyplatí mít sebou i lehkou bundu, jež ochrání před větrem a deštěm.
běžecké oblečení

    

Vhodně zvolené spodní prádlo
U oblečení ještě zůstaneme, protože ponožky a spodní funkční prádlo jsou často přehlíženou součástí vybavení běžce. Jestliže jednou vyběhnete v prádle, které výtečně odvádí pot, nikde neškrábe, netlačí a skvěle padne – nebudete chtít už jinak.
funkční prádlo
           

Běžecká láhev 
Běžec musí myslet na doplňování tekutin při běhu. Z tohoto důvodu je běžecká sportovní láhev naprostou nutností. Většinou jsou láhve vyráběny tak, aby se dobře uchopily do ruky a při běhu nebyly na obtíž – jsou ergonomicky tvarované a tekutina vyteče po zmáčknutí. V nabídce jsou i ledvinky s úchytem pro láhev, ale záleží, co je komu milejší.
sportovní láhve
běžecké láhve
   

Sportovní ledvinka
Ledvinku už jsme zmínili výše. Umožňuje schovat věci, které jinak nemáme kam umístit. Kapesník, klíče, telefon a jiné věci, které běžec potřebuje mít po ruce. Běžecké ledvinky jsou vyrobeny z odolných materiálů, poskytují dostatečnou stabilitu i pohodlí, zároveň umožňují ventilaci a prodyšnost.
sportovní ledvinky

         

Sportovní výživa 
Sportovní výživa je naprostou součástí všech běžců. I pokud jdete běhat jen jednou za týden, je potřeba myslet na doplnění živin, alespoň těch základních, jako jsou iontové nápoje, vitamíny, minerály a další.
vitamíny a minerály
iontové nápoje
sacharidy a gainery

          

Vybrané Značky