Úvod   »   Dům a zahrada   »   Nábytek   »   Postele

Postelí existuje nekonečné množství. Od dřevěných, kovových, kožených, látkových, s úložným prostorem, s čelem, malé, velké, barevné. Ve výčtu popisovaných vlastností by se dalo dlouze pokračovat. Nelze říci, která je zcela bezpochyby ta nejlepší, protože každý člověk má odlišné preference. Faktem však zůstává, že postel by měla být kvalitní a přinášet svému majiteli potěšení. 
Dobře a kvalitně se vyspat znamená být svěží, zdravý, mít dobrou náladu a necítit se naopak rozmrzelý, polámaný a bolavý. To znamená, že kvalitní postel jde v ruku v ruce, s dalšími pomocníky, jako je rošt a matrace. Pouhý výběr postele svým zrakem nestačí. Co na tom, že budeme mít výkřik poslední módy, prvotřídní design, který akorát zapadne do celkového konceptu ložnice, když budeme ráno povadlí a nevyspalí. 

Jak vybrat správnou postel 
Postel vybíráme předně s ohledem na její velikost, protože dva velcí lidé se budou v úzké posteli utlačovat, dále pak na možnost, jaký rošt se k ní nabízí včetně kvalitní matrace. Člověk s větší tělesnou váhou by do měkké matrace zapadnul a maximálně v ní vyhloubil důlek. To, zda je matrace měkká či tvrdá nesouvisí pouze s tím, že někdo rád takovou a jiný makovou. Má to co dělat právě s váhou člověka. 
Pokud je například manželka lehká, jako pírko a manžel trpí nadváhou, zvažte dvě matrace stejných rozměrů namísto jedné velké. Mohlo by se lehce stát, že jeden bude vyspaný a druhý rozlámaný. V případě dvou extrémních postav je vhodnější vybrat nečalouněnou postel s možností nákupu matrací zvlášť. Jestliže jste s postavami na tom přibližně stejně a netvoříte extrémní rozdíly, klidně si vyberte jednu velkou matraci či celočalouněnou postel. Další bonusy, jako jsou úložné prostory či noční stolky už je záležitost praktických okolností. V prvé řadě vždy zohledněte nosnost a celkovou kvalitu postele, rošt a matrace. V pestrém výběru na vengo.cz si vybere i ten nejnáročnější. Přejeme příjemné nakupování. 

Vybrané Značky