Warning: mysql_fetch_assoc() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/clients/client0/web2/web/bin/produkty.php on line 128

Procházky životem / Promenades d‘une vie - Pivoda Jaroslav

Úvod   »   Filmy, knihy, hry   »   Knihy   »   Procházky životem / Promenades d‘une vie - Pivoda Jaroslav
Procházky životem / Promenades d‘une vie - Pivoda Jaroslav

(0 hlasů)

Procházky životem / Promenades d‘une vie - Pivoda Jaroslav

Cena: 400,00 Kč
DO OBCHODU

Procházky životem je sbírka básni, které shrnují vzpomínky, postřehy, vnitřní úvahy a pohled na život, který je pro každého z nás jedinečný a nepostradatelný. Část básní vznikala v emigraci a přibližuje okamžiky života autora, jeho blízkých a také přátel, které potkával, neb rodina a přátelství byly nezbytné v těchto těžkých, bolestných situacích.
Básně zachycují také lyrické obrazy ročních období, Vánoc, barevnou Moravu, Karlův most, Vyšehrad, představení Tančírny v divadle R. Brzobohatého a Semafor. Autor nezapomíná také na plavecký sport, svůj rodný Zlín, zármutek nad ztrátou blízkých, Zlínský hřbitov a povídání o obyčejné švestce, která chtěla zůstat na zahradě ač již nemohla mít ovoce. Zvláštní uznání náleží výtvarnému doprovodu jeho rodiny a výstižnému překladu jeho básní do francouštiny.
Sbírka Procházky životem může zajímat všechny, kteří mají pozitivní pohled na život, na výchovu mládeže, milovníky výtvarného umění či patrioty zlínského kraje. Mohla by také sloužit, vzhledem k paralelním textům v češtině a franštině, i jazykovým školám.

Obchod:
bux.cz
Počet stran:
178
Datum uvedení:
2015-02-27
Autoři:
Pivoda Jaroslav
Dostupnost:
do týdne

Vybrané Značky