Rybaření

(0 hlasů)

Úvod   »   Hobby   »   Rybaření

Rozhodně není pravdou, že rybaření je sportovní zálibou starších pánů. Jeho kouzlu propadá čím dál častěji i mladší populace včetně dětí. Běžně můžeme vídat na lovu ryb i tři generace mužů, syn, tatínek a dědeček. V naší pestré nabídce najdete všechny potřeby pro začínající i pokročilé rybáře. 
Od rybářských prutů, pouzder na pruty, návnad, podběráku, osvětlení, přes oblečení a obuv po rybářské přístřešky. Soukromých rybářských revírů v rámci celé České republiky existuje nespočet. Ovšem stát se rybářem není jen tak. Rozhodně nestačí koupit si rybářský prut a vyrazit k vodě. 

Co vše je k rybaření zapotřebí?
Musíte se stát členem Českého rybářského svazu, poté složit zkoušky a uhradit povolenku, tedy v případě, že nevlastníte svůj rybník či neplatíte hodiny soukromého rybaření v klubových revírech. Dříve než vyrazíte k vodě na ryby, je důležité vědět, jakému způsobu lovu se hodláte věnovat. Podle toho si také pořídíte výzbroj. 
Universální rybářské vybavení neexistuje – to vždy odpovídá vybranému způsobu lovu. Další faktor ovlivňující vhodný výběr lovu ryb je vaše peněženka. Rybářský prut může stát pár stovek, ale i desítky tisíc korun. Rozhodující není jen materiál, ale i zpracování a značka. Pravdou je, že málokterý rybářský nadšenec zůstane pouze u základu, většinou se zásobí stoličkami, obaly na pruty, kufříky na háčky a další rybářské doplňky. To už je věc rybáře, jaký komfort si dopřeje. 
Leckterý rybář si vystačí se zabalením rybářského náčiní do jednoho vaku, další si však své vybavení pečlivě rozloží a uloží vše zvlášť. Pořídit si můžete dokonce i živé červy a žížaly. Co však nesmí chybět v základní výbavě žádného rybáře, je kupa trpělivosti a úcta k přírodě. 

Vybrané Značky