Úvod   »   Kosmetika   »   Dětská kosmetika

Výběru dětské kosmetiky je potřeba věnovat pozornost. Pokožka člověka vytváří ochrannou bariéru organismu. Aby mohly skrze pokožku do organismu pronikat výživné látky, je nutné dbát správné hydratace a chránit kyselé pH kožního povrchu. Na pokožce žijí různé baktérie, které produkují kyselinu mléčnou. Ta ruku v ruce s vylučovanými látkami tvoří ochranný film, nazývaný také pH 5,5. Narušení přirozené ochrany sebou nese značná rizika. Právě z tohoto důvodů je nutné věnovat dětské kosmetice zvýšenou péči. Pokožka malých dětí včetně vlasového porostu nemá takovou odolnost, jako je tomu u dospělých. Výběrem vhodné dětské kosmetiky chráníte pokožku i vlasy svého dítěte. 

Mimo šetrných kosmetických přípravků najdete u nás také vlhčené ubrousky, které neobsahují parfém, alkohol ani barviva. Některé děti mají od narození velmi citlivou pokožku, a proto je vhodné používat přípravky na mytí jemné a citlivé dětské pokožky. Tím může být dětská umývací pěna Bupi Baby. 

Po každém koupání je potřeba dále děťátko nakrémovat. Dětské tělové mléko stejné řady Bupi pomáhá svými přírodními složkami udržovat pokožku hydratovanou a jemnou. Mléko obsahuje přírodní oleje, které dodají pokožce vláčnost a pružnost. Navíc účinná látka Bisabolol pomáhá zamezit podráždění pokožky a má vynikající protizánětlivé účinky. Což je výborné především u dětí v oblasti plenek. 
Nejspíš si ještě i vy z dob svého dětství pamatujete značku NIVEA. Ta je součást života mnoha generací. Jedná se o první legendární krém, který pečuje o pleť každého věku a typu. Vyrábí je již od roku 1911 a za tu dobu si vysloužil první místa v žebříčku kvalitních krémů. My vám nabízíme to nejlepší, co chrání a hydratuje pokožku vašeho dítěte. 

Vybrané Značky