Úvod   »   Oblečení a móda   »   Dámské oblečení   »   Šaty

Dámské šaty jsou něco, bez čeho se žádná žena neobejde. Pravdou je, že i v dnešní kalhotové době stále existují ženy, které upřednostňují sukně a šaty. Při správně zvoleném střihu, materiálu a vhodně zvolené barvě mohou nabízet stejný komfort jako kalhoty, jejíchž prosazení do dámského světa nebylo lehkou záležitostí. 

Dámské šaty rafinovaně zvýrazňují ženské křivky a činí každou ženu neodolatelnou, a pokud si některá myslí, že jí šaty nesluší, pak se velmi mýlí. Jde pouze o vhodný výběr padnoucího střihu a délku šatů s ohledem na výšku a postavu své nositelky. V našem online dámském šatníku na vengo.cz si vybere ty správné šaty každá žena.
 
Nemusíte louskat oříšky, jako Popelka, stačí otevřít naší nabídku. Jestliže pokukujete po šatech a nevíte si rady, které vám budou opravdu slušet, pak vydržte a čtěte dál. U žen rozlišujeme celkem 4 typy postavy: obdélník, trojúhelník, přesýpací hodiny a otočený trojúhelník. Každá postava má bezpochyby něco do sebe – tedy své klady i zápory, při oblékání je potřeba to zohlednit. 

Obdélníková postava 
Tento typ postavy nemá příliš znatelný pas, musíme jej tedy zvýraznit. Ideální střih šatů je takový, jež lehce přiléhá v pase a zvýrazní ho. Jste-li štíhlejší a drobnější zvolte šaty, které mají horní díl světlý a sukni tmavší – může se jednat také o barevné kombinace a vzory, které nahoře rozšíří a dole zúží. 

Trojúhelníková postava
Má úzká a méně nápadná ramena, ale větší míry přes zadeček, boky a stehna. Dobrou volbou je empirický volnější střih šatů, který sluší pouze ženám s tímto typem postavy. Šaty jsou pod ňadry podebrané, vhodné je doplnit horní úzkou část o šperky na krku. Tímto se přiláká pozornost od spodní širší části na tu horní, kde se utvoří bohatší dojem a vše se takto srovná. 

Obrácený trojúhelník
Ženy s tímto typem postavy mají širší ramena a spodní část užší. Zde je ideální dodat objem v bocích. Sáhnout můžete po šatech, jež mají výstřih do V, a v pase i přes stehna jsou upnutější. Pozor si dejte na příliš barevné variace v horní části šatů, opticky by to rozšířilo. 

Přesýpací hodiny
Dámy s touto postavou si mohou dovolit prakticky úplně vše. Jedná se o ideální typ postavy, žel ne každému byl do vínku dán. Pozor si dejte pouze na přeplácanost či přespřílišnou extravaganci. 

Vybrané Značky