Úvod   »   Oblečení a móda   »   Módní doplňky   »   Batohy

Batohy pro sport, outdoor i školní povinnosti najdete na vengo.cz Bez pořádného batohu se dnes téměř nikdo neobejde. Někdo jej využívá dnes a denně – jiný jen občas, ale rozhodně by ve vaší domácnosti neměl chybět. 
Když na to přijde i velký nákup se v něm nese domů lépe než v klasických nákupních taškách. Batoh se hodí pro městské toulky, školní docházku, sport či turistiku. Batohy rozlišujeme nejen dle barvy, střihu, vnitřního členění, účelu, matriálu, ale i na dámský, pánský či dětský. 
Dámský batoh se neliší jen barvou, ale především střihem – tvarově je přizpůsoben ženskému tělu, bývají menší, lehčí a určitě i líbivější. Stejně tak i dětské batohy, kde je důležitá opora pro záda. 

Jak vybrat ideální batoh 
Ze všeho nejdříve je důležité položit si otázku, pro jaký účel budu batoh využívat. Zda v něm nosit školní potřeby, cestovat do práce, toulat se od města k městu a poznávat památky, pro horskou turistiku apod. 

První otázka tedy zní – jak budu batoh využívat? Není na škodu mít i více batohů pro různé účely. 
Jako další otázka následuje – kolik věcí potřebuji do jednoho batohu vměstnat aneb na jak dlouho cestuji? 
Třetí otázkou je, zda si potřebujete pouze přemístit věci z bodu A do bodu B nebo budete batoh celodenně využívat. 

Ideální na výlety
Batohy dělíme na malé, střední a velké. Za malé batohy se považují ty do 35 l, střední do 55 l a velké vše nad 55 l. Jedem-li někam na pár dní volíme raději střední batoh. Klidně se dá vyrazit i s menším, ale lehce se stane, že nebudete mít kam dát věci, které si cestou nakoupíte. Dále uvážíme účel cesty. Dle toho vybíráme batohy turistické, expediční, lezecké, cyklo či in-line, městské a školní – ty se nějak od sebe neliší. 

Vybrané Značky