Úvod   »   Počítače a kancelář   »   Virtuální realita

Virtuální realita je dnes zcela běžnou součástí našich životů a umožňuje vám pohybovat se ve virtuálním světě, kdekoliv a kdykoliv se vám zachce. Můžete se jako mávnutím kouzelného proutku ocitnout v kosmu, někde na pláži, bujaré párty, prožívat lásku, horor, komedii i drama. Virtuální realita poskytuje lidem zcela nové zážitky. Díky moderním technologiím nerozeznáte skutečnost od virtuální reality. Technologie VR vytváří iluzi skutečného světa. 

Jste zvyklí přehrávat si filmy ve svém mobilním telefonu či vaše děti propadají kouzlům virtuálních her? Pak si zcela určitě pořiďte „čumítko“, jež je určeno těm náročnějším uživatelům. Díky nim proniknete do světa fantazie, tedy VR 3D her, filmů a dalších aplikací. 

Co je to čumítko?
Předně je důležité podotknout, že čumítko samo o sobě není přístrojem pro virtuální realitu, jelikož se nijak nenabíjí. Je to spíš nástroj umožňující prožívat virtuální realitu ve spojení s vaším mobilním telefonem. Klíčovým faktorem je tedy vlastnit takový mobilní telefon, který podporuje funkci gyroskopu.
 
K prvotřídnímu vytvoření VR slouží mimo brýlí i speciální rukavice – data glove, které jsou určeny k simulaci hmatového vnímání. 
Díky VR se stanete klidně lovcem duchů, budete bojovat se Zombie, vyšetřovat vraždu v 16. století, honit padouchy, operovat a léčit, můžete být pilotem stíhačky, vyhrát legendární fotbalový zápas, létat jako Superman – stanete se součástí i hlavním hrdinou příběhu. 

A to vše díky brýlím, které jsou opatřeny pěnovým vypodložením, pro větší komfort, větracími otvory, pro usnadnění proudění vzduchu, aby nedocházelo k zamlžování čoček. Po celou dobu budete vidět vše ostře, jasně, jako by to byla realita opravdová. Zažijete strach, překvapení, hrůzu, radost a můžete se i bezhlavě zamilovat. 

Vybrané Značky