Úvod   »   Sport   »   Cyklistika   »   Jízdní kola

Jízdní kola mají svou předlouhou historii. Snaha ulehčit si práci, dostat se někam rychleji a pohodlněji vedlo lidstvo k mnoha převratným vynálezům, jízdní kolo je jedním z nich. Dnes je zcela běžné využívat jízdní kolo v každodenním životě. Zatímco někdo na něj usedá jen příležitostně, jiný jej opravdu využívá dnes a denně. 

Kola pořizujeme už malým dětem a učíme je na nich jezdit. Jednak je to výborná zábava, pomáhají rozvíjet pohybové schopnosti a udržet rovnováhu. V neposlední řadě slouží i jako dopravní prostředek. Chcete-li si zajet na výlet s rodinkou, zkuste cyklo výlet. Máte to do práce pěšky daleko, ale ne zase tolik, že by se vyplatilo kupovat auto? Pořiďte si jízdní kolo. 

Na kole zajedete kamkoliv 
Jezdíte pravidelně víkend co víkend na chatu, ale do obchodu to není zrovna kousek? Proč neoprášit jízdní kolo a nevydat se cestou necestou do obchodu na kole? Možná jste ani netušili, že do historických částí některých měst, jako je třeba Skandinávie se jinak než na kole nebo pěšky nedostanete. Cyklistika se těší poměrně velké oblibě a nadšenci cyklistiky pozorně sledují poslední trendy, jako jsou cyklo-doplňky a vhodné oblečení. Na vengo.cz si najde každý to své. 

Jízdní kola pro různé příležitosti
Městská jízdní kola jsou pohodlná, terénní zase pružná a celková konstrukce kola odpovídá tomu, na co jej budete nejčastěji využívat. V Londýně, kde jsou časté kolony aut a autobusů je zcela běžné využití kola. Maminky své děti do škol vozí převážně na kole. Jinak tomu není ani v menších městech České republiky, kde sice nejsou kolony, ale není tak husté pokrytí městské hromadné dopravy. 
Ne každá domácnost si může dovolit vlastnit automobil, ale jízdní kolo není nesplnitelným snem, přitom se na něm dá podnikat mnoho výletů. Ovšem ani zde nesmíme zapomínat na bezpečí, proto si rovnou k jízdnímu kolu opatřete vhodný oděv (pláštěnku do deště), helmu, bandasku na tekutiny, odrazky a reflexní prvky. Vidět a být viditelný se rozhodně vyplatí, zvlášť pokud jezdíte brzy ráno, večer nebo za nepříznivého počasí, kdy je snížená viditelnost. 

Vybrané Značky