Horolezectví

(0 hlasů)

Úvod   »   Sport   »   Horolezectví

Ať už plánujete dosáhnout vrcholů majestátných hor či zdolávat umělou stěnu, pak nesmíte zapomenout na horolezeckou výbavu, která vám zaručí bezpečný a jistý pohyb. Neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky včetně adrenalinu na vás už čekají – stačí si jen na vengo.cz pořídit výbavu.

Královna horských disciplín
Horolezectví patří ke královským horským disciplínám. Obtížnější terény, jako jsou komíny, kolmé stěny, led či studená skála nezvládnete bez patřičného vybavení. V žádném případě nejde o koníček, kde by bylo místo k soupeření a lehkomyslnosti. 
V podstatě význam slova horolezectví zahrnuje celou škálu aktivit vedoucí k výstupu na vrchol hory. Ovšem patří sem i soubor dalších činností specializovaných sportovních disciplín, které se původnímu horolezectví vzdálily, přesto je pojítko totožného původu. 

Zdolávejte přírodní překážky
Horolezecký terén - je myšleno přírodní terén horský se strmými úbočími, ať už ledovými, sněhovými či skalnatými nebo také terén umělý, jež ten přírodní imituje. Horolezectví má různé varianty i úrovně. Tak či tak se žádný horolezec neobejde bez pořádného vybavení, které najdete v naší nabídce na Vengo.cz 

Nepřeceňujte se a investujte s rozumem
U nás najdete široké spektrum horolezecké výbavy od úvazů, jistících zařízení, maček, kladek, sněžnic, karabin, lana, přilby, obuv a mnoho dalšího. Horolezectví by mělo vedle adrenalinového zážitku být především o vaší bezpečnosti. Ať už se jedná o přírodu či umělou stěnu. Na úplně prvním místě by mělo být odhadnutí vlastních sil – nikoliv jejich přeceňování. 

Vybrané Značky