Sportovní medicína

(0 hlasů)

Úvod   »   Zdraví   »   Sportovní medicína

Produkty sportovní medicíny patří mezi nepostradatelné zboží, při prevenci i řešení úrazů či jejich předcházení. Nejvíce pravděpodobné je onemocnění nebo zranění pohybového aparátu, při různých sportovních aktivitách. Nepatří sem jen náplasti, obvazy, desinfekce, ale i ochrana kloubů v podobě gelů či tobolek a další důležité doplňky stravy. Důležité je také dodržování zásad správné redukce hmotnosti, měření tepové frekvence a mnoho dalších.

Sportovní medicínu využijete v každém věku
Název sportovní medicína svádí k myšlence, že se jedná o obor zaměřený jen na výkonnostní, profesionální a vrcholové sportovce. To však není tak úplně pravda. Sportovní medicína je určená také pro amatéry či víkendové sportovce.

Mezi produkty sportovní medicíny se řadí zdravotní bandáže, bederní pásy, které ulevují od bolesti způsobené svalovou únavou či svalovým napětím. Bandáže umožňují celou řadu pohybů a přitom skýtají efektivní oporu. Jedná se nejen o bandáže bederní, ale i kolena, kotníky a chladící bandáže.

Když je třeba fixujte
Neméně oblíbené a efektivní jsou například tejpy. Ať už běháte jen pro zábavu nebo se věnujete tréninku profesionálně, jsou to právě natažené svaly či šlacha, které umí potrápit. Rovněž vymknutý kotník není žádnou výjimkou. Naštěstí se dá mnoha zraněním a bolestem předcházet s použitím fixačních tejpů. Ty podporují činnost oslabených svalů a snižují napětí přetížených svalů.

Významnou úlohu mezi produkty sportovní medicíny hrají ortézy na kolena a zápěstí. Ty fungují hned ve třech úrovních. Základní stupeň fixace, pokročilý a maximální stupeň. Čím vyšší stupeň fixace – tím větší opora, stabilita a ochrana. Pokud víte, že vaše zranění je rozsáhlejšího rázu, ale přesto chcete pokračovat v tréninku, vyberte vždy raději produkt s vyšším stupněm fixace.

Vybrané Značky