Blog

Tenisky Veja: Značka s příběhem nabízející kousky s jedinečným designem

Trh s teniskami je plný známých velkých značek. O teniskách značky Veja jste však možná ještě ani neslyšeli. Tato značka je však velmi specifická a byla by škoda neseznámit se s jejími produkty. Stojí za nimi totiž řada zajímavostí, díky kterým jsou tyto tenisky jedinečné.

Bavlna: Jaké jsou její vlastnosti a co všechno se z ní vyrábí

Je tomu už hodně dávno, co lidé objevili užitek bavlníku a začali z něho vyrábět bavlněné látky. Jejich obliba v čase nijak nezeslábla, protože nabízejí vlastnosti, které těžko něco jiného nahradí. Bavlna jako přírodní materiál nachází uplatnění především v textilním průmyslu. Co všechno ještě o bavlně nevíte?

Dámské plavky: Které modely by letos neměly chybět ve vašem šatníku?

Jedná se o titěrný kousek oděvu, a přesto ženy jeho výběr málokdy nepodceňují. Řeč je o dámských plavkách. Jaká je jejich historie i současnost? A které modely jsou právě pro vás nejvhodnější?

Dress code: Průvodce styly oblékání

Dress code představuje pravidla oblékání vždy pro určitý druh událostí, zpravidla to bývají události formální. Nicméně v širším kontextu je termín používán pro jakoukoli sdružující akci či událost. Čeština pro pravidla oblékání termín stanovený nemá, proto používáme tento anglický. Nejbližší mu může být český pojem kodex oblékání.

Stylové hodinky jsou základem každého outfitu: Jaké pořídit?

Existují doplňky, které by měly být součástí každého šatníku. Kromě slunečních brýlí spadají do této kategorie must-have doplňků také hodinky. Jak vybrat ty správné a proč se hodí opravdu ke všemu?

Jak vybrat zimní bundu: Průvodce výběrem

Ať se nám to líbí nebo ne, podzim je tady, a to znamená jediné – je načase vyndat podzimní i zimní bundy ze šatníku, připravit si čepice, šály i rukavice a naplno oslavovat příchod podzimu tím, že se oblečete do módních a veselých barev. Pokud však ve vašem šatníku bunda chybí, přinášíme vám několik tipů a doporučení, které vám usnadní výběr té nové.

5 tipů jak nosit tepláky a vypadat k světu

Zatímco jedni tvrdí, že tepláky jsou určeny výhradně na cvičení, druzí jim oponují a nosí je i v době, kdy se nevěnují sportovním aktivitám. Kdo má pravdu? Pokud víte, s čím tepláky kombinovat, absolutně nic vám nebrání v jejich nošení.

Dámské lodičky: Elegantní obuv na cestu do zaměstnání i za zábavou ve volném čase

Pro dámské lodičky platí, že jsou obuví, která sluší každé ženě. Možná je tomu proto, že se jedná o sexy prvek v obouvání, lodičky na podpatku dodávají nohám krásný tvar, jenž přitahuje zrak opačného pohlaví. Kde mají tyto boty původ a víte, že existuje i pánská varianta?

Jak vybrat zásnubní prsten

Láska patří k nejkrásnějším lidským citům. Může se jednat o lásku k dětem, k rodičům, k rodné vlasti. Neméně důležitou je láska partnerská, kterou řada párů potvrzuje manželským slibem. Jemu obvykle předchází žádost o ruku a zasnoubení, u kterého nesmí chybět zásnubní prsten. Víte, jak ho správně vybrat?

Polyester a jeho role v oděvním a textilním průmyslu

Když se půjdete podívat do obchodů s oděvy po zajímavém oblečení, kterým byste doplnili svůj šatník, narazíte v mnoha případech na to, že obsahuje kromě bavlny či bambusu také polyesterové vlákno. Nebo je jen přímo z něho vyrobeno. Má to svůj důvod. Podívejme se na výhody i nevýhody polyesterových oděvů.