Blog

Dámské plavky: Které modely by letos neměly chybět ve vašem šatníku?

Jedná se o titěrný kousek oděvu, a přesto ženy jeho výběr málokdy nepodceňují. Řeč je o dámských plavkách. Jaká je jejich historie i současnost? A které modely jsou právě pro vás nejvhodnější?

Dress code: Průvodce styly oblékání

Dress code představuje pravidla oblékání vždy pro určitý druh událostí, zpravidla to bývají události formální. Nicméně v širším kontextu je termín používán pro jakoukoli sdružující akci či událost. Čeština pro pravidla oblékání termín stanovený nemá, proto používáme tento anglický. Nejbližší mu může být český pojem kodex oblékání.

Jak vybrat šperky? Jaká je jejich role v dnešním životě

Lidé se šperky zdobili odpradávna. Ať to bylo jen kvůli okrase, nebo z náboženských důvodů. Ostatně hodně se o tomto dozvídáme z archeologických vykopávek. Touha po kráse vedla naše předky k výrobě nádherných šperků, jež si v ničem nezadají s těmi dnešními. Jaká je však aktuální nabídka šperků na současném trhu? Co si můžeme dát na sebe a jaké jsou trendy?

Jaké nejvýraznější módní trendy ovládnou léto 2022?

Nevadí, jestli oblékáte nadměrné velikosti, nejprodávanější konfekční velikosti nebo XS kousky. V letních vodách letošních trendů si svůj model uloví každá žena! Vrátíte se na přelom tisíciletí s bokovkami, nebo podlehnete vábení plisované sukně?

Dámské lodičky: Elegantní obuv na cestu do zaměstnání i za zábavou ve volném čase

Pro dámské lodičky platí, že jsou obuví, která sluší každé ženě. Možná je tomu proto, že se jedná o sexy prvek v obouvání, lodičky na podpatku dodávají nohám krásný tvar, jenž přitahuje zrak opačného pohlaví. Kde mají tyto boty původ a víte, že existuje i pánská varianta?

Jakou kabelku si letos pořídit? V módě jsou hobo i mikrokabelky a obří vaky

K ženám kabelky neodmyslitelně patří. Jsou jejich nezbytným módním doplňkem, který podtrhne celý outfit a zároveň plní velmi praktickou funkci. Kam jinam si uschovat všechny podstatné věci, které potřebuje mít žena při sobě. Jak se vyznat v nabídce kabelek a která varianta je nejlepší?

Jak se obléct podle nejnovějších trendů roku 2020?

Módní odborníci, designéři a stylisté přišli ke konci předchozího roku s odpovědí, jaké módní oblečení bude v tom novém nejvíce trendy. Seznamte se s tím, co se bude v roce 2020 nosit, a to úplně všude ve světě!

Jak vybrat kvalitní hodinky, které vám vydrží po mnoho let?

Čas sledujeme neustále. Potřebujeme vědět, kolik je hodin, abychom přišli včas do zaměstnání, školy i na schůzku, ať je obchodního, nebo osobního charakteru. K tomuto účelu nejlépe poslouží náramkové hodinky, jež jsou nezbytným doplňkem jakéhokoliv oblečení. Vyznáte se v jejich nabídce?

Jak vybrat zimní boty, které vám vydrží i více let?

Také vás s příchodem chladného počasí napadá, jak se ti Havajci vlastně mají, když jsou u nich prakticky stále letní teploty? Nemusejí totiž řešit otázku zimního obutí, protože si vystačí s botami do teplých dnů. U nás ale zima již téměř klepe na dveře, je tudíž třeba se na ni připravit. A to i nákupem zimních bot. Jaký je mezi nimi rozdíl a na co si dát při jejich výběru pozor?

Barvy oblečení a šperků: Jak je vhodně kombinovat, abyste vypadali co nejlépe

Každá módní sezóna bývá ve znamení určitých barev. Logicky by to mělo vést k tomu, že svůj šatník budete podle toho také obměňovat. Pro někoho to znamená, že si zakoupí jeden dva kusy nového oblečení, jiný toho vymění podstatně více. Spíš než názor módních návrhářů by vás ale měla zajímat barevná typologie. Ne každému totiž každá barva sluší. Podle čeho se tedy řídit?